Sınav Takibi   >   ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji)ASFA da yapılan her bir sınav çok önemsenir ve bireysel bazda analizleri yapılarak öğrencilerimizin daha iyi hale gelmesi için çalışmalar yapılır.

Bu çalışmalardan bazıları şöyledir;

SINAV TAKİBİ:

 • Uygulanan tüm sınavlar yapıldığı gün değerlendirilir.
 • Sonuçları aynı gün içerisinde öğrenci-veli-öğretmenlerine ulaştırılır.
 • Sınav sonuçları İdare-Zümre-Öğretmenlerimiz tarafından belirlenen baremlerle Aksiyon-Hız-Performans grupları olmak üzere 3 farklı kategoriye ayırılır.
 • Her bir gruba daha önceden belirlenen program uygulanır.
 • Telafi dersleri ayarlanır.
 • Yetiştirme etütleri yapılır.
 • Öğrencinin tüm gelişim adımları sınıf rehber öğretmeni tarafından velileri bilgilendirilir.
 • Tüm yıl boyunca yapılan sınavların sonuçlarına göre yapılan çalışmalar her bir öğrenci bazında takip edilir ve gelişimi izlenir.

 

 

Saygıdeğer öğrencimiz;

Sizleri eğitim –öğretim hayatınızda hedeflerinize ulaştırabilmek adına tüm kadromuzla hep daha iyisini arama ve yapma gayretindeyiz. Eğitim-Öğretimin önemli ayaklarından birisi olan deneme-tarama sınavlarını okulumuzda uygulamaktaki gayemiz anlatılan derslerin anlaşılma seviyesini siz değerli öğrencilerimize ve öğretmenlerimize sayısal verilerle bir kez daha göstererek iyi olan konularda daha iyi hale getirmek, eksik olduğumuz kısımlarda problemi yerinde ve hızlı bir şekilde çözmek adına yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yapmak istiyoruz. Sizden gelecek her türlü yapıcı teklif ve düşünceler, yarınlarımıza umutla, emin adımlarla gidebilme adına çok önemsiyoruz…

DENEME-TARAMA SINAVI TAKİBİ:

Belirli aralıklarla uygulanan deneme ve tarama sınavı sonuçları ölçme-değerlendirme birimi tarafından okunduktan sonra, sonuçlar branş bazında ve toplam nete göre Performans, Hız ve Aksiyon grubu olarak üç kısma ayrılır. Her grup için farklı bir program uygulanır.

Öğrenciler,  deneme sınav sonucuna göre yüzdelik dilimler olarak 3 gruba ayrılır:

  Anadolu Lisesi Fen Lisesi
1.       Performans Grubu

 

%100-%70 %100-%81
2.       Hız Grubu

 

%69-%40 %80-%60
3.       Aksiyon Grubu

 

%39-%0 %59-%0

 

AKSİYON GRUBUNA YAPILACAKLAR:

 1. Öğrenciden Etüt Asfa’daki ilgili eksik konunun videosunun izleyerek  eksikliklerinin giderilmesi istenir.
 2. Öğrencimiz Etüt Asfa’dan izlediği dersin özetini A4 kâğıdına el yazısı ile yazıp sınıf rehber öğretmenine sınav uygulanmasından sonraki ilk perşembe akşamı ders bitimine kadar teslim eder. Vaktinde görevini yapmayan öğrencilere cuma günü özetlerini bitirene kadar okulda öğretmenleri nezaretinde etüt yaptırılır.
 3. Sınav sonucuna göre eksik olunan branşlarla alakalı sınıf rehber öğretmenimiz en az 50 soru olacak şekilde ödevlendirme yapar ve soruların kontrolünü sağlar.
 4. Aksiyon grubundaki 9. ve 10. sınıf öğrencilerimize sınav sonrasındaki ilk cumartesi günü telafi dersleri yapılır.(11.sınıflar için Cuma akşamı değerlendirilir.)
 5. Tüm bu faaliyetlerden öncesi ve sonrası ile ilgili öğrencilerimizin velisi bilgilendirilir ve yapılacaklar aktarılarak sürecin evde takipçisi olması istenir.

HIZ GRUBU:

 1. Öğrenciden Etüt Asfa’dan ilgili eksik konunun videosunun izleyerek eksikliklerinin giderilmesi istenir.
 2. Öğrencimiz Etüt Asfa’dan izlediği dersin özetini A4 kâğıtlına el yazısı ile yazıp sınıf rehber öğretmenine sınav uygulanmasından sonraki ilk perşembe akşamı ders bitimine kadar teslim eder. Vaktinde görevini yapmayan öğrencilere cuma günü özetlerini bitirene kadar okulda öğretmenleri nezaretinde etüt yaptırılır.
 3. Sınav sonucuna göre eksik olunan branşlarla alakalı sınıf rehber öğretmenimiz en az 50 soru olacak şekilde ödevlendirme yapar ve soruların kontrolünü sağlar.
 4. Tüm bu faaliyetlerden öncesi ve sonrası ile ilgili öğrencilerimizin velisi bilgilendirilir ve yapılacaklar veliye aktarılarak sürecin evde takipçisi olması istenir.

 

PERFORMANS GRUBU

1.Sınıf içinde performans grubundaki öğrencilere teşekkür edilir.

2.Genel ortalamada performans grubunda olduğu halde branş bazında aksiyon yada hız grubunda olan öğrencilerimizin de ödevlendirilmesi kazanımları artırmak adına önem arz etmektedir.

3.Velisi aranarak başarısından dolayı teşekkür edilir.

 

 

 

| Paylas