Bolu Aladağ Kampı   >   ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji)Bolu Aladağ Kampı

ASFA İZCİLERİ BOLU ALADAĞ’DA

Aktif Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Asfa Ferda Koleji İzci Ünitesi izcileri 29-31 Aralık 2012 tarihleri arasında Bolu Aladağ’daydı. Aktif Gençlik Kulüp Önderi Salim ŞAHİN, Asfa Ferda İzci Ünitesi liderleri Rahmi DURMUŞ ve Erdem YAMAÇ, Asilder Kulüp Önderi Halil İbrahim TELLİOĞLU, Oymakbaşı Yusuf KARABULUT ve Abdülkerim ÇİÇEKEL liderlerimizin rehberliğinde izcilerimiz, dolu dolu üç gün iki gecelik bir kamp geçirdi.

29 Aralık Cumartesi Asfa Ferda Koleji önünden saat 9.00’da hareket eden izcilerimiz, 12.30 gibi Bolu Aladağ’daki Türkiye İzcilik Federasyonuna ait kampa ulaştı. İlk gün izcilerimiz tanışma ve sahnede en çok kalan olmak için becerilerini sergilediler. Gece yarısı saat 1.00’deki gece yürüyüşü, izcilerimiz için hayatlarındaki unutulmaz anlardan birisi oldu.

Sanal hayattan kurtulup gerçek oyunlarla hayatın tadına varan izcilerimiz, oba ruhunu kazanarak beraber yaşamayı öğrenmiş oldular. İzcilik andı ve türesi, oba düzeni, izci alkışları, izci oyunları, kayak, atıcılık, binicilik ve daha fazlasını yaşayarak öğrenen izcilerimiz kapanış töreninde bir sonraki kampı adeta iple çektiklerini dile getirdiler.

31 Aralık Pazartesi 15.30’da kamp alanından ayrılan ekibimiz, akşam saat 19.30’da Asfa Ferda Koleji önünde bekleyen anne babalarına kavuşan izcilerimiz, yaşadıkları deneyimi heyecanla anlattılar. Velilerimiz de liderlerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ettiler.

Bazı öğrencilerimizin kamp hakkındaki görüşleri ise şöyleydi:

“Bu benim ilk kampım oldu ama sağ olsun liderlerimiz bize çok yardımcı oldular. İzciliği bilmiyordum bu kampa gelmeden önce, geldim çok sevdim. Burası çok güzel yer seçimi çok iyi olmuş.Kampta Ali ve Yusuf liderlerimiz bize yemek pişirdiler ve bütün arkadaşlarımız artırmadan yediler. Kampın en güzel faaliyeti gece yürüyüşüydü. Kısacası kamp harikaydı. Allah izin verirse diğer kamplara canı gönülden katılmak isterim. Bütün liderlerimizden Allah razı olsun…”

Zekeriya Mert Çalık

“Bu kampı çok beğendim. Özellikle gece yürüyüşünü… Bir sürü hiç bilmediğimiz oyunları oynadık. Kısacası eğlenmekle kalmayıp yeni şeyler öğrendik…”

Ahmet Efe Tosun

“Kamp harikaydı… Çok eğlendim. Yeni yeni oyunlar ve bir sürü izcilik hakkında bilgiler öğrendim. Gece yürüyüşü çok güzeldi. Keşke birkaç gün daha kalabilseydik. Kampın son gününde hediyeler aldık. Bu kampı düzenleyenlerden Allah razı olsun. Bir daha ki kamplara gelmek isterim İnşallah…”

Fehmi Berk Gökdağ

“Her zaman ki gibi çok güzel bir kamptı. Her şey için teşekkürler. İnşallah daha iyileri olur.”

Görkem Böke

“Kamp çok güzeldi, çok eğlendim. Birçok günahtan uzak kaldık, namaz kıldık, dua ettik, oyunlar oynadık. Başka kamplara da katılmak isterim. Özellikle kış kamplarına, birkaç gün daha kalmak isterdim…”

Abdullah Yılmaz

“Kamp güzeldi, iyi geçti. Hem öğrendik hem eğlendik. Bir kamp daha olursa katılırım ve özellikle kamp ateşi etkinliğine daha fazla çalışırım…”

Umut Furkan Doğan

“Özellikle doğa ve gece yürüyüşlerini çok sevdim.Sular çok soğuktu donuyorduk az kalsın.Yemekler çok güzeldi.Yusuf ve Ali liderimizi çok sevdim. Karda kaymayı, tüfekle ateş etmeyi ve eşeğe binmeyi çok sevdim…”

Samet İrşad Akyüz

| Paylas