Kutlu Doğum Özel Programı   >   ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji)Kutlu Doğum Özel Programı

 

 

Okulumuz Özel Asfa Ferda Koleji olarak Fahr-i Kainat Efendimizin dünyaya gelişlerinin 1441.yılını kutlamak amacıyla  her yıl olduğu gibi bu  yıl da muhteşem bir program hazırlandı. DSC_0055.jpg

Sincan – Armoni Kongre salonunda 28 Nisan akşamı yapılan programımıza, misafirlerimizin büyük ilgisi,  bizleri çok mutlu etti.

M. Engin Noyan ve Esat Aydoğan’ın konuk olduğu programımız, İlahiyatçı Adnan KARABURÇ’un Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Daha sonra Özel Asfa Ferda Lisesi ve Anadolu Lisesi Müdürümüz Mustafa BÖĞÜRCÜ’nün yapmış olduğu açılış konuşmasında: ‘’ O’nu anmaktan ziyade anlamak gerektiğini, O’nu kıssalardan, kültür olmaktan çıkarıpbilgi ve bilinç haline dönüştürmemiz gerektiğini vurgulayarak asar-ı saadet huzuruna erişebilmemiz için buna çok ihtiyacımız var.’’dedi.

Programımızın sürpriz konuşmacısı 45 yaşında Rabbimizin hidayet nasip ettiği Terasa MONTANEZ oldu. Nasıl Müslüman olduğuna dair kısa bir konuşma yapan Teresa MONTANES, Ateizmden Komünizme ve nihayetinde İslam’ı bulup hidayete ermesini etkileyici bir sunumla anlattı. İlköğretim Müdürümüz Şükrü KANIBOL, Teresa MONTANES’e okulumuz adına Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim hediye etti.

Özel Asfa Ferda Koleji öğrencilerinin hazırladığı ilahi korosu, sema gösterisi, şiirleri davetliler tarafından ilgiyle izlendi.

Sunuculuğunu Almanca öğretmeni Yener İNAN’ın yaptığı program, Engin NOYANIN doyumsuz sohbetiyle ayrı bir anlam kazandı.

Ezgileriyle programımıza renk katan Esat Aydoğan, bizleri bir kez daha Asr-ı saadet iklimine götürdü.

DSC_0245.jpgProgramın sonunda Okulumuzda Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle düzenlenen çeşitli yarışmaların ödül töreni gerçekleştirildi.” Naat Okuma” ,“Kırk Hadis Ezberleme “ ve “Peygamber Efendimiz ve kardeşlik “ Konulu kompozisyon yarışmalarında ödül almayı hak kazanan öğrencilerimiz okul yönetimi tarafından ödüllendirildi.

Kapanış konuşmasını Özel Asfa Ferda Koleji Genel Müdürü Mesut DOĞAN yaptı.  Mesut DOĞAN konuşmasında: “Bizlerler Kutlu Doğum heyecanını sadece bir gece de değil değerler eğitimi kapsamında yıl içerisinde farklı farklı etkinliklerle öğrencilerimize sürekli hissettirmeye çalışıyoruz. Onlara Peygamber sevgisini aşılamaya çalışıyoruz. Programın hazırlanmasında büyük emek sarf eden değerli idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize sonsuz teşekkür ederim. Katılımlarıyla bizleri onurlandıran siz değerli misafirlerimize, programımızın medya sponsoru Hedef Radyo Müdürü Kemal ŞAHİN Beye , Esat AYDOĞAN Beye, ve doyumsuz sohbetiyle gecemize renk katan  Engin NOYAN’a  ayrıca şükranlarımı arz ederim” dedi.

 

Programımız M. Engin NOYAN Beyin kitaplarını imzalamasıyla son buldu.

 

| Paylas