Kitap Okumaya Büyük Onur   >   ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji)Kitap Okumaya Büyük Onur

3300 Sayfa İslam Tarihi okudular, Umre Seyahati kazandılar.

 

Ankara Gençlik ve İzcilik Kulübü, düzenlediği Kültür Yarışmasında, Asım Köksal’ın 3300 Sayfalık İslam Tarihini okuyan 6 kişiye Umre Seyahati hediye etti.

 

Diyanet İşleri Başkanlığının Umreye gidecek öğrencilerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği çalışmanın bir kısım basın tarafından eleştirildiği bu günlerde ASİLDER (Ankara Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü)’den anlamlı bir cevap geldi. ASİLDER düzenlediği İslam Tarihi Yarışmasında dereceye girenlere 6 umre seyahati ve 9 altınla ödüllendirdi. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in de telgrafla kutladığı ödül töreninde Sanatçı Dursun Ali ERZİNCANLI davetlilere peygamberin hayatından sunduğu tablolarla unutulmaz bir gece yaşattı.

Açılış konuşmasında ASİLDER yönetim kurulu başkanı Av. Fatih Ünal; Yurt içi ve yurt dışında birçok faaliyete imza atan derneklerinin çalışmalarıyla yaratılış gayesini bilen, milli kültür ve ahlâk sahibi, ülkesini ve milletini seven bireylerden meydana gelen bir toplumun oluşmasına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Kültür Yarışmasının anasponsoru Asfa Ferda Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK,  selamlama konuşması yaptı. Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK, bu akşam, bu kalabalığı Kocatepe’ye getiren gücün, Peygamber sevgisi olduğunu söyledi.  Davetli olarak gelen siyasetçi ve bürokratlara teşrifleri için teşekkür eden Dr.Sami SELÇUKBİRİCİK; yarışmaya katılan bütün katılımcıları tebrik etti.

Ödül töreninde söz alan Niğde milletvekili Ömer SELVİ ‘Bizi bu salona getiren toplayan sevgidir, bu sevgiyi peygamber sevgisini yaşatan böylesine organizasyonlara her zaman ihtiyacımız var.’ dedi.

Ak Parti İl başkanı Murat Alparslan ise “Köklü geçmişimize yakışır asil bir gelecek için…” sloganıyla yola çıkan ASİLDER yetkililerini bu organizasyon için kutladı.

Keçiören Belediye başkanı Mustafa AK, Asilder’in Keçiören’deki  faaliyetlerini takdir ettiklerini ve bu değerli çalışmalarına ellerinden geldiğince katkıda bulunmaya çalıştıklarını ve desteklerinin bundan sonrada devam edeceğini söyledi.

Programın son bölümünde sahne alan Dursun Ali ERZİNCANLI, Peygamber hayatından tablolar sunan birbirinden güzel şiirler seslendirdi. Dursun Ali ERZİNCANLI, Hz.Peygamberin alemlere rahmet olarak gönderildiğini hatırlattı ve Hz.Peygamberin hayatının okunduğu ve öğrenildiği böyle güzel bir programda bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirtti. 

| Paylas