Asfalı İzciler Kış Kampındaydı   >   ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji)Asfalı İzciler Kış Kampındaydı

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteklediği “Gençlik Edeple Güzel” İlla Edep projemiz kapsamında 13-15 Mart 2015 tarihleri arası Ankara Beypazarı ilçesinde Kozalan köyünde Erkek Ergin İzci Kış kampı gerçekleştirdi. 

Ergin izci ve liderlerimizden oluşan yaklaşık yetmiş kişilik grubumuz 13 Mart Cuma günü ikindi vakti kamp alnına vardı. Yerleşmenin ardından yeni olan izcilerimiz için ekip oluşturma, tekmil verme,  nöbetler ve ekipçe hareket etmenin önemi hakkında eğitim verildi. Yatsı namazından sonra gece yürüyüşüne çıkan izcilerimizle yürüyüşün bir bölümünde tefekkür eğitimi yapıldı.

14 Mart Cumartesi günü sabah namazı ve kahvaltının ardından çadırlar ve yatakhaneler teftiş edildi, ekiplere puanları verildi ve bayrak töreni yapıldı. Çadır kurma eğitiminin ardından ergin izcilerimizle çeşitli izcilik oyunları oynandı, kapalı alan faaliyeti yapılarak izciliğin amacı anlatıldı, ardından da atıcılık istasyonunda eğlenceli dakikalar geçirildi. Akşam yemeğinde sucuk ekmek yiyen izcilerimiz kamp ateşi programında birbirinden güzel gösteriler sergilediler, liderlerimiz de ara ara değişik izcilik alkışları yaptırarak izcilerimizi eğlendirdiler.

Pazar günü de sabah namazı ve kahvaltının ardından teftişler yapıldı. Ödül töreninde kampın ilk üçe giren ekipleri ve ilk üçe giren izciler ödüllerini aldı. Ardından liderlere de çeşitli hediyeler takdim edildi. Çadırların ve eşyaların toplanmasının ardından grubumuz öğle vakti kamp alanından ayrıldı. 

| Paylas