Temiz kalplerden yetimler için “tertemiz” bir albüm…   >   ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji)Temiz kalplerden yetimler için “tertemiz” bir albüm…

Tertemiz” Albümü Tanıtım Programı Seçkin Misafirler ve Basın Mensublarıyla Yapıldı

Son dönemde “Önce Namaz” ve “İlla Edeb” gibi sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Asfa Koleji, toplumda farkındalık oluşturacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.  Tasavvuf müziği alanında bir ilke imza atan Asfa, sosyal sorumluluk projesi kapsamında oluşturduğu Temiz Kalpler Korosu ile müzik alanında kalıcı eserler ortaya koymayı hedefliyor.  Temiz Kalpler Korosu’nun ilk albümü olan Tertemiz, düzenlenen bir etkinlikle müzikseverlerin beğenisine sunuldu. 

 

Sunuculuğunu Senai Demirci’nin yaptığı tanıtım programında konuşan  Asfa Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sami Selçukbiricik, “Tertemiz albümünde yer alan eserlerin  inanç yapımızla uyumlu eserlerden olmasına özen gösterdik. Modern musikimizin tüm enstrüman ve ekipmanlarıyla çalıştık. Çok kıymetli 3 musiki üstadımız, albümümüzde çocuklarımıza eşlik etmek, düet yapmak suretiyle şeref verdi. Kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. 

 

Temiz Kalpler Korusu’nu neden oluşturduklarıyla ilgili bilgi veren İstanbul Asfa Genel Müdürü Belma Uysal, son yıllarda sosyal sorumluluk projelerine öncelik verdiklerini belirterek, “Modern çağda, başta teknoloji bağımlılığı olmak üzere çeşitli etmenlerden dolayı genç neslimiz, kadim geleneğimizin ulvi değerlerini doğru şekilde algılamaktan uzaklaşıyor. Toplumda, özellikle gençlerimizde geleneğimizin öz değerleriyle ilgili farkındalık oluşturmak gayesiyle projeler üretiyoruz. Temiz Kalpler Korosu projesi de bu gayeyle ortaya çıktı. Tertemiz albümü modern hayatın problemiyle baş etme çalışan gönüllere seslenecek, sığınacak bir liman olacak. Albümün gelirlerini ise Soma’daki elim maden kazasında Hakk’ın rahmetine kavuşan madencilerimizin yetim çocuklarına ulaştıracağız. İlköğretim birinci sınıfa başlayacak 3 öğrencimizin her türlü eğitim ihtiyacını karşılayacağız” diye konuştu.  

 

Tertemiz albümünün tanıtım gecesinde, sanatçılardan Sami Savni Özer ve öğrenciler albümdeki eserleri canlı seslendirdi. Programa milli eğitim camiasının önde gelen temsilcileri, öğrenci velileri ve basın mensupları iştirak etti. 

| Paylas