ASFA ÖĞRETMENLERİNDEN ASFA   >   ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji) 

ASFA ÖĞRETMENLERİNDEN ASFA

 

Asfa’yı seviyorum…

Sevgi, insanları karanlıktan aydınlığa çıkaran bir güneş gibidir. Asfa’nın da tıpkı bir güneş gibi etrafına ışıklar saçtığını görüyorum. Karanlıklar, zulmetler kalpleri karartıp umutları yok ederken aydınlık yüzler, nurlu kalpler, ümitli bekleyişler pırıl pırıl semalarda filizlenir. İşte Asfa geleceğin aydınlık yüzlerini yetiştiren güneşli semaların altındaki o sevgi ocağıdır.

Gülcan COŞKUN

Edebiyat Öğretmeni

Asfa’da çalıştığım için çok mutluyum çünkü bana neredeyse her gün yeni bir pencere açan arkadaşlarımla, huzurlu bir ortamda, pozitif bir atmosferde, gülümseyerek yıllardır çalışıyorum.. 🙂

Emine İclâl AKŞİT

Biyoloji Öğretmeni

Asfa’yı seviyorum çünkü, değerimi hissettiğim bir eğitim-öğretim yeri.

Asfa’yı seviyorum çünkü, bana güven veren bir aile ortamı.

Özlem GÜNENÇ

Felsefe Gr. Öğretmeni

Asfa’da mutluyum çünkü evimden çıkıp çalıştığım yere değil de yine evime gidiyormuşum gibi hissediyorum. Biliyorum ki her sabah beni gülen yüzler karşılayacak. Okulumu seviyorum çünkü onun da beni önemsediğini ve sevdiğini hissediyorum.

Gül BİBİNOĞLU

İngilizce Öğretmeni

Çünkü çalıştığım ilk okul ve öğretmenliği öğrendiğim yer olduğu için. Her zaman her şeyi sorabildiğim ve samimiyetle cevaplar alabildiğim insanlar burada olduğu için. Manevi atmosferinde huzur bulduğum için. Asfa’yı seviyorum ve burada olmaktan mutluyum.

Nihal ÜNLÜ

İngilizce Öğretmeni

Asfa mezunu ve şimdi de bir öğretmeni olarak, okulda aldığım eğitimin, kişisel gelişimime olan katkısını, akademik ve entellektüel bilgi birikimimin temelini oluşturduğunu ifade ederken gurur duyuyorum. Bu okulu bir yuvaya dönüştüren ve can-ı gönülden bizleri yetiştirmek, hayata hazırlamak için çalışan hocalarımı gün geçtikçe daha da iyi anlıyor “Asfa” ve “Öğrencilik” deyince en çok onların bize gösterdiği sevgi ve ilgiyi anımsıyorum.

Nazlı ÖRSKIRAN

Edebiyat Öğretmeni / 2002 Asfa Mezunu

Asfa’nın kaliteli eğitimi ve teknolojik gelişimlerini çok beğeniyorum. Aynı zamanda maneviyatı önemsemesi ve eğitim kadrosunun bu alanda donanımlı olması başarısının asıl sırrı diye düşünüyorum. Her daim başarılı olmasını, hayırlı nesiller yetiştirmesini diliyorum.

Tuğçe Fatma FİLİK

Anasınıfı Öğretmeni

Asfa çocukları hayata hazırlarken çift kanatlı kuşlar yetişme hedefi ve duruşu, bu amaç için kullandığı yöntem ve tekniklerin uygunluğu, teknolojiyi en etkili kullanma çabası takdire şayandır. Bu imkanları bu amaca gönül vermiş kadrosuyla tamamladığını düşünüyorum. Vizyon ve misyonumuzu gönülden destekliyorum.

Esra KÖKYAY

Anasınıfı Öğretmeni

Asfa’nın manevi eğitimi ve bu eğitime bu kadar önem vermesi beni çok mutlu, gelecek nesil için umutlu ediyor. Tabiî ki diğer eğitimlerin kalitesi göz ardı edilemez. Yönetimiyle, kadrosuyla başarılı bir kurum. Rabbim daim eylesin, azmimizi artırsın.

Sümeyye BAŞAR

Anasınıfı Öğretmeni

Benim için Asfa’da öğretmen olmak Huzurlu bir maratondur… Dile kolay 15yıl…

Asfa’da, öğretmenliğe başlamanın heyecanını yaşamak, Asfa’yla gelişmek,büyümektir.

Emektir, çabadır… Asfa’nın günden güne gelişimini,değişimini görmektir.

Dinamik olmaktır, aktif olmaktır, çalışkan olmaktır.

İşini sevmektir.En sevdiğin, en istediğin iş öğretmenlik olduğu için bu işi yapmaktır.

Asfa’da öğretmen olmak Allah’ın El Vedud (Allah C.C. isimlerinden, çok seven, çok sevilen anlamına gelir) isminin tecellisini yaşamaktır.

Yüzlerce çocuğun gülümsemesine şahit olmak, yüzlerce öğrenci mezun etmek ve sonra özlemle anılmaktır.

Resim yoluyla çocukların yüreğine dokunmaktır. Sanatla yüreğine dokunulan çocuğun nasıl geliştiğini, dünyasının nasıl güzelleştiğini görmektir.

Yüce Yaradan’ın sanatını görebilen gözlerle dünyaya bakmayı öğretmek, farkındalığı gelişmiş bireyler yetiştirmektir.

Yüreğinizi ısıtan çocuk sevgisidir.

Hayırlı nesiller yetiştirirken duyulan mutluluktur.

Asfa’da öğretmen olmak, kendinden emin olmak ve çocuklara güven vermektir.

Kendinden ve karşındakinden emin olmaktır…

Asfa’da öğretmen olmak bir okulun her geçen gün geliştiğini ama özündeki, manasındaki saflıktan, temizlikten vazgeçmediğini görmektir.

Köklerine sımsıkı bağlıyken dallarını arşa uzatabilmektir.

Kurumsallaşmış bir okulda sistemli, programlı ve güvende olduğunu hissederek çalışmaktır.

Meral ATABAY

Görsel Sanatlar Öğretmeni

Asfa öğretmenliğe başladığım, öğretmenliği öğrendiğim; dostluğa, kardeşliğe şahit olduğum, güzel insanların duaları üzerine kurulu eğitim ocağı; işte bu güzel mekân öğretmenlik yapabileceğiniz en güzel mekân.

Alime ÇİFTÇİ

Edebiyat Öğretmeni

Asfa’yı seviyorum, zor günlerin dostu olduğu için.

Asfa’yı seviyorum, zorluklara göğüs gerdiği için.

Asfa’yı seviyorum, muhafaza ettiği için.

Asfa’yı seviyorum, tabuları yıktığı için.

Asfa’yı seviyorum, hayatıma değer kattığı için.

Asfa’yı seviyorum, gücünü özgürlüğünden aldığı için.

 

ARDA ASALETLİYİZ

 

İstanbul’un incisi,

Genç fidanlar bahçesi,

Değerlerinle bin yaşa.

Arda Asalet Lisesi,

 

Saf, temiz nesildeniz.

Peygamber izindeyiz.

İlme pervaneleriz.

Arda Asaletliyiz.

Hacer AĞAÇ

Edebiyat Öğretmeni

Asfa’da öğretmen olmak,takım ruhunu her an hissetmek,güvende olduğunu bilmek,islami ,ahlaki ve kültürel değerlerimizi gelecek neslimize nasıl daha iyi verebiliriz düşüncesiyle yaşamak,her zaman planlı programlı olmak ve istenen hizmeti en iyi şekilde yapabilmek için uykularını kaçırmak,teknolojiyi en iyi şekilde takip etmek ,eğitimde ve yaşantımızda aktif olarak kullanmak,kalitenin güzelliğini yakından görebilmek,güzel,kıymetli zevkli insanlarla her gün birlikte olmanın mutluluğunu hissedebilmek ve kendini değerli olduğunu hissedebilmek, özgürce inandığım gibi yaşayabilmektir.

Kadriye Ayhün KANAY

Sınıf Öğretmeni

Milli ve manevi değerlerine önem veren ve bu değerleri gelecek nesillere aktarmayı kendisine vazife sayan bir anlayışla, ASFA Eğitim Kurumlarında çalışmaktan mutluluk duyuyorum. İnsanlara faydalı olmak niyetiyle atılan tüm adımların takipçisi ve destekçisi olmak bizler için bir onur vesilesidir. ASFA Kolejlerinin açılmasına ve burada hizmetlerin yürümesine katkısı bulunan tüm gönül dostlarına saygı ve muhabbetlerimi sunarım.

Erkan DOĞRU

Kimya Öğretmeni

Devletten ayrılarak geldiğim 99 yılında kandilde kandil simidi dağıtılmıştı. Bu benim çok hoşuma gitmiş, işte aradığım yeri buldum demiştim, kendi kendime. Gerçekten de Asfa da öğretmen olmak kendi geleceğimize yine nesillere şekil vermek, geleceğimizi yapmak demektir. Şu anda bile 99, 2000, 2001,2002 yılı mezunlarının düğünü olduğunda düğünlerine, evlatları olduğunda hayırlı olsuna vb. ölüm ve doğum etkinliklerine katılıyorum. Çünkü biz bir aileyiz. Yani Asfa’da öğretmen olmak böyle güzel bir şey…

Murat KAZANCIOĞLU

Rehber Öğretmen

Asfa öğretmeni, bir ayağı kalbin derinliklerinde mündemiç hakikate dayanıp, diğeri olabildiğince geniş bir kainat alanını tarayarak, tefekkür ve tahkikat ile aslına rücu eden, karşılaştığı her zorluğun cesaretle üstüne giden, yenilmeyi asla kabul etmeyen ve her varlığa varlık veren Mutlak Var’ın rızasından gayrı gayesi olmayan, kendininmiş gibi gözüken her şeyin aslında mutlak olmadığının farkında olan ve bu nedenle hayat emanetini Sahibinden aldığı gibi tertemiz biçimde teslim etmeye gayret eden bir kutlu yolcudur.

Erkan GÖKTAŞ

Matematik Öğretmeni

“Bir öğretmen olarak özel bir okulda arayacağım şartların başında güven ve huzur ortamının var olup olmaması gelir. Asfa’da on yıldır çalışıyor olmamda en önemli etken böyle bir ortamı sağlayabilmiş olmasıdır. Asfa’da herkes herkesin daha iyi olması için uğraşır. Birinin derdi herkesin derdidir. Saflığın ve temizliğin sembolü olan Asfa’nın aynı zamanda güven ve huzurun da sembolü olduğunu düşünüyorum.”

Zafer TOPAK

Edebiyat Öğretmeni

Asfa’da öğretmen olmak, sıcak bir aile ortamında yaşamak gibidir.

Asfa’da öğretmen olmak, öğretmenliğin peygamber mesleği olduğunu anlamak, fark etmektir.

Asfa’da öğretmen olmak, fidanların ağaç olup meyve verdiğini görmektir.

Süleyman GÜBÜR

Edebiyat Öğretmeni

Asfa’da Öğretmen olmak; kendini aşmaktır.

Asfa’da öğretmen olmak; teknolojiyi ve maneviyatı aynı potada eritmektir.

Asfa’da öğretmen olmak; yapabileceklerine sınır koymamaktır.

Abdülkerim DEMİR

Edebiyat Öğretmeni

| Paylas