Bilim Şenliği iç sayfa   >   ASFA Eğitim Kurumları (Asfa Koleji)ASFA 9. BİLİM ŞENLİĞİ

30 Mart 2013

 

Asfa Eğitim Kurumları’nın bilimi küçük yaşlardan başlayarak gençlere sevdirmeyi, onların da bilim dünyasına katkıda bulunabileceklerini fark ettirmeyi, bilimin, yaşamın bir parçası olduğunu göstermeyi, araştırma yapmayı, soru sormayı, merak etmeyi, analitik ve kritik düşünmeyi amaç edinerek düzenlediği VIII. Asfa Bilim ve Kültür Şenliği, 30 Mart 2013 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

 

Bilim ve Kültür Şenliği Asfa Mehter Takımı’nın müzik ziyafetiyle başladı. Birbirinden güzel eserler seslendiren mehter takımının gösterisi sonrasında Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas TEKİN, İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet KOÇİBAR, Asfa Eğitim Kurumları Genel Müdürü Belma UYSAL ve okul müdürleri ile birlikte açılış kurdelesini kesti.

 

İlyas TEKİN ve Ahmet KOÇİBAR daha sonra Asfa Spor ve Kültür Kompleksi’nde yer alan ilköğretim-lise öğrencilerinin sosyal bilimler, fen bilimleri ve matematik alanında yaptıkları projeleri inceledi.

 

Öğrenciler büyük emek vererek hazırladıkları projelerini şenliğe katılan misafirlere renkli sunumlar eşliğinde anlattı.

 

Törende İstanbul İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet KOÇİBAR ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas TEKİN dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

| Paylas